ZAUJÍMAVOSTI

SP JASNÁ: Petra Vlhová vyhrala obrovský slalom

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová žala úspechy v Jasnej. V sobotu skončila druhá v slalome, v nedeľu vyhrala obrovský slalom Svetového pohára. V nedeľňajšej súťaži odsunula o 16 stotín na druhú priečku Novozélanďanku Alice Robinsonovú, tretia skončila Američanka Mikaela Shiffrinová (+0,37). Talianka Marta Bassinová obsadila štvrté miesto (+0,96), čo jej stačilo, aby v predstihu získala malý krištáľový glóbus. Druhá slovenská reprezentantka Petra Hromcová nedokončila 1. kolo.

Vlhová si pripísala si na konto 19. triumf v SP, z toho piaty v obráku. V tejto disciplíne zaknihovala prvé víťazstvo v sezóne, predtým v obrovskom slalome naposledy triumfovala v januári 2020 v talianskom Sestriere. Dvadsaťpäťročná Slovenka navyše skresala manko na líderku SP Laru-Gutovú Behramiovú, v celkovom poradí za ňou zaostáva už iba o 36 bodov. Švajčiarka sa umiestnila v nedeľu až na deviatej priečke (+1,69).

Ťažko sa mi hľadajú slová. Je to niečo úžasné. Každý, kto sleduje tento šport, vie, že som v predchádzajúcich obrovských slalomoch nebola v dobrej forme a trápila som sa v nich. Snažila som sa to zmeniť, vymenila som lyže za ľahšie a začala postupne cítiť istotu. Veľmi som túžila zajazdiť dobre na domácej trati. Chceli sme tu vyhrať, ale boli sme realisti vzhľadom na moju formu. Keď som zistila, že som zvíťazila, začala som plakať. Úprimne, netuším, či som niekedy mala také emócie, ako dnes. Bol to môj sen zvíťaziť tu, na domácej trati, dokázať, že na to mám

Petra Vlhová

Vlhová skončila v sobotnom slalome druhá

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová skončila druhá v sobotňajšom slalome Svetového pohára v Jasnej. V sobotňajšej súťaži nestačila iba na víťaznú Američanku Mikaelu Shiffrinovú, za ktorou zaostala o 34 stotín sekundy. Tretie miesto obsadila Švajčiarka Wendy Holdenerová (+0,52). Druhá slovenská reprezentantka Petra Hromcová pri premiére v prestížnom seriáli nedokončila 1. kolo.

Dvadsaťpäťročná Vlhová dosiahla 42. pódiové umiestnenie v SP. Výrazne si vylepšila svoje umiestenie spred piatich rokov, keď skončila v Jasnej deviata. “Pocit je to úžasný, je to moje prvé pódium tu v Jasnej,” povedala Vlhová pre RTVS: “Bol to boj, dala som do toho všetko. Bohužiaľ, Mikaela bola lepšia. Robila som, čo som mohla, nakoniec to nestačilo, čo ma mrzí. Som však stále vpredu, z čoho sa teším. Mikaela nemala čo stratiť, išla naplno. Povedala mi, že veľmi dobre vie, ako sa cítim, že každý chce doma zvíťaziť. Urobila som však drobné chyby a, bohužiaľ, to nestačilo. Viem, že som urobila maximum, dala som do toho 120 percent.”

Slovensko sa úprimne teší zo úspechov našej lyžiarky.